Apartamenty hotelowe Warszawa czy zwykły pokój w hotelu? Porównanie.

Wybierasz się w delegację, podróż biznesową lub na kilkudniowy wypad wypoczynkowy? Pewnie zastanawiasz się, czy zarezerwować pokój w hotelu, czy też lepiej skorzystać z propozycji jaką oferują apartamenty hotelowe Warszawa. Wiemy, wybór nie jest łatwy, więc postanowiliśmy przyjść Ci z pomocą i porównać te dwa rozwiązania, kładąc nacisk na mocne i słabe strony każdego z nich. Zainteresowany? Jeśli tak, to zapraszamy do dalszej części tekstu.

Apartamenty hotelowe Warszawa vs. pokój w hotelu

  1. Cena – na początek napiszemy kilka słów o cenie. Nie da się ukryć, że stawki za wynajem apartamentu są dużo wyższe niż za wynajem pokoju hotelowego, niemniej jednak idą za tym dużo lepsze standardy. Decydując się na apartamenty hotelowe w Warszawie zapewniasz sobie dostateczną ilość miejsca, wyłączny dostęp do łazienki i kuchni oraz salonu, na co nie możesz liczyć w hotelu. Oczywiście w hotelach z większą ilością gwiazdek osobna łazienka znajduje się w każdym pokoju (ich cena jest wtedy wysoka), ale w tych tańszych z reguły jedna przypada na kilka kwater i w dodatku znajduje się na korytarzu.
  2. Wyżywienie – kolejna kwestia to posiłki. Z racji tego, że w apartamentach znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem, w której można przygotować i odgrzać posiłki, większość z nich nie oferuje wyżywienia, chyba że na terenie obiektu funkcjonuje restauracja. Wtedy każdy z gości może z niej skorzystać lub zamówić dostarczenie posiłku bezpośrednio do pokoju, ale jest to opcja dodatkowo płatna. Oznacza to, że wybierając apartamenty hotelowe w Warszawie będziesz zmuszony sam przygotowywać jedzenie lub stołować się na mieście, co nie jest zbyt tanim rozwiązaniem. Z kolei w hotelach bardzo często serwowane są posiłki, ale ich koszt jest wysoki, a jakość dań nie zachwyca (chociaż nie zawsze tak jest), więc lepiej z nich zrezygnować. Pozostaje zatem jedzenie na mieście. To, na którą opcję się zdecydujesz zależy już tylko od Ciebie, Twoich możliwości finansowych i wygód, które chcesz sobie zapewnić.
  3. Udogodnienia – nie da się ukryć, że apartamenty hotelowe Warszawa oferują lepsze warunki do wypoczynku (ze swej strony polecamy te apartamenty – residencestandrews.pl/pl). Pokoje są przestronne, elegancko urządzone i doskonale wyposażone. Co więcej, obiekt jest monitorowany, darmowy parking strzeżony a na terenie lokalu funkcjonuje winda. Mniejsza liczba zameldowanych gości skutkuje tym, że jest spokojniej i ciszej. Poza tym, za dodatkową opłatą, możesz skorzystać z innych usług np. pomocy opiekunki do dziecka. Niestety hotele nie gwarantują tak dobrych warunków do wypoczynku. Owszem w pokojach pojawia się standardowe wyposażenie, można wypakować swoje rzeczy, ale do przestronnych on nie należy. Co więcej, nie znajdziesz w nim wygodnej sofy, sprzętu RTV, AGD, bezpłatnego dostępu do Internetu, telefonu, faxu, sejfu itp. A zatem wybór nasuwa się sam – gdy zależy Ci na wysokim komforcie – wynajmij apartament, z kolei gdy chcesz jedynie wygodnie przenocować, a większość dnia i tak będziesz spędzał na mieście – zdecyduj się na hotel.
  4. Jakość usług – jeżeli chodzi o jakość usług to sprawa również wydaje się być oczywista. Wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za apartamenty hotelowe Warszawa wynika także z tego, że obsługa lokalu stoi na bardzo wysokim poziomie. Pracownicy są mili, uczynni, uprzejmi, panie na recepcji mogą za darmo zamówić dla Ciebie taksówkę lub zorganizować transport na lotnisko. Ponadto pokoje sprzątane są codziennie, więc nie musisz zaprzątać sobie głowy utrzymywaniem porządku. Niestety w hotelach nie wygląda to tak samo. Owszem obsługa jest miła i stara się rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, ale nie ma co liczyć na codzienne sprzątanie (chyba, że cena za pokój była wysoka), uczynność recepcjonistek czy pomoc we wniesieniu bagażu.
  5. Lokalizacja – ostatnia kwestia to lokalizacja. Najczęściej apartamenty hotelowe w Warszawie, by zapewnić gościom jak najlepsze warunki do wypoczynku, budowane są w centrach miast lub w pobliżu połączeń komunikacyjnych. Dzięki temu osoby, które się w nich zatrzymają mogą bardzo szybko i łatwo dotrzeć w niemal każde wybrane miejsce. W przypadku hoteli nie jest to częstą praktyka, a jeśli już znajdują się w pobliżu centrum, to cena, którą oferują za wynajem pokoju jest porównywalna do tej za apartament. Większość z nich usytuowana jest na obrzeżach miasta, z których dość ciężko dostać się do centrum, zwłaszcza w godzinach szczytu. Co więcej, długie podróże są męczące i mogą Cię sporo kosztować, więc chyba nie warto, zwłaszcza gdy codziennie zamierzasz udawać się na spotkanie. Jest to dobre rozwiązanie jedynie wtedy, gdy planujesz piesze wycieczki po okolicy w celu zwiedzania zabytków.