Co to są apartamenty hotelowe?

Zgodnie z przyjętą klasyfikacją, wyróżniamy w Polsce kilkanaście typów obiektów noclegowych. Różnice między nimi na ogół są znaczące, ale są też takie obiekty, które wyglądają i działają na bardzo podobnych zasadach, przez co wielu klientów stosuje ich nazwy wymiennie. Za przykład mogą  posłużyć tutaj hotel i hostel, bądź też hotel i pensjonat. Tymczasem stosowanie przywołanych terminów na określenie tego samego obiektu noclegowego jest błędem, podobnie jak sytuacja, w której apartamenty hotelowe nazywamy pokojami hotelowymi. Niestety wciąż nie wszyscy wiedzą, co to są apartamenty hotelowe i że w rzeczywistości apartament to znacznie więcej niż zwykły pokój.

Apartamenty hotelowe i ich metraż

Hotele świadczą usługi polegające na odpłatnym udostępnianiu pokoi na pobyt tymczasowy. Pokoje hotelowe mogą wyglądać różnie, ale takim standardem jest pomieszczenie z wydzielonym przedsionkiem i łazienką. Najważniejszym meblem w pokoju hotelowym jest łóżko, ale oprócz niego spotkać możemy stolik lub biurko, krzesła, wieszak i szafę na ubrania, a niekiedy również szafkę pod telewizor. Pokoje hotelowe nie są szczególnie przestronne, choć wiele zależy tutaj od standardu obiektu noclegowego.

W przeciwieństwie do pokoju hotelowego, apartament wyróżnia się znacznie większym metrażem. W apartamentach jest przestronnie, a przez to znacznie wygodniej. Apartamenty hotelowe przypominają klasyczne, składające się z kilku pomieszczeń mieszkania. Znajdziemy tam kuchnię lub przynajmniej aneks kuchenny, łazienkę, jedną lub kilka sypialni oraz bogate wyposażenie, na jakie składają się wygodne meble, ale i dobrej jakości sprzęty, takie jak lodówka, kuchenka mikrofalowa czy pralka.

Co to są apartamenty hotelowe?

Apartamenty hotelowe to obiekty noclegowe, których wynajmem interesuje się coraz więcej osób. Dziś rzadko mamy ochotę na nocleg w spartańskich warunkach, cenimy natomiast komfort i rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas, siłę, ale i pieniądze. Jednym z takich rozwiązań jest samodzielne przygotowywanie posiłków w hotelu. Oczywiście nie jest to możliwe w klasycznym pokoju, który nie został przystosowany do tego typu potrzeb. Natomiast apartament hotelowy posiada wszystko to, co niezbędne do prowadzenia eksperymentów kulinarnych, oczywiście z wyjątkiem produktów spożywczych. Apartamenty hotelowe są wiec doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy prowadzą dietę, niezależnie od tego, czy jest to dieta odchudzająca, czy też eliminująca produkty wywołujące alergię. Świetnie wyposażoną kuchnię docenią także rodziny z dziećmi, dla których zdrowe żywienie dzieci jest priorytetem.

Apartamenty hotelowe to idealne miejsce na pobyt długoterminowy. Przestronne pomieszczenia, dobre wyposażenie, domowe posiłki, stały dostęp do pralki – wszystko to sprawia, że nie przytłacza nas świadomość długotrwałego przebywania poza miejscem zamieszkania. Apartamenty hotelowe pozwalają gościom uwierzyć, że miejsce, w którym spędzają czas, jest ich drugim domem.