Copywriting w hotelarstwie

Copywriting w hotelarstwie – podstawowe zasady

Copywriting to nowoczesne narzędzie służące reklamie i propagowaniu treści. Jak sama nazwa wskazuje to pisanie wartościowych tekstów na określony temat w określonym celu. Styl pisania zależy jest od celu jaki chcemy osiągnąć i grupy docelowej, którą chcemy zaangażować. W dzisiejszych czasach gdy reklama przyjmuje różne formy copywriting staje się niezwykle cennym narzędziem. Copywriting w hotelarstwie może być również skuteczną formą promocji hotelu i oferowanych usług. Należy go jednak wykorzystywać umiejętnie. Wydawać by się mogło, że znając branżę hotelową każdy może w skuteczny sposób napisać ciekawy artykuł promujący. Sprawa nie jest jednak tak prosta i należy pamiętać o kilku zasadach efektywnego copywritingu.

Przede wszystkim pamiętajmy o personalizacji. Klienci chcą czytać historie, z którymi mogą  w łatwy sposób się zidentyfikować. Przedstawiajmy więc doświadczenia konkretnych osób i nie generalizujmy. W przypadku gdy przedstawiamy naszą ofertę i korzyści z niej płynące ważne jest aby przedstawiać je w szerszym kontekście i poprzez porównanie. Klienci łatwiej zrozumieją przekaz i oferowane korzyści jeśli są one mierzalne. Oczywiście nie należy zapominać o angażującym nagłówku. Copywriting to w dużej mierze media internetowe więc styl i układ tekstu muszą być dostosowane do współczesnych użytkowników internetu. Krótki ale przyciągający uwagę nagłówek to podstawa. Cały układ tekstu powinien być także przejrzysty, tak aby użytkownikom łatwo było go przeczytać.

Copywriting w hotelarstwie – możliwości

Copywriting w hotelarstwie oferuje szerokie możliwości. Przede wszystkim w łatwy sposób możemy przedstawić historię hotelu i ciekawostki z nim związane. Angażujący artykuł, w którym przedstawiona jest spersonalizowana historia może być początkiem budowania marki. Moda na storytelling, czyli snucie opowieści, a konkretnie umieszczanie swojej marki w centrum opowieści to wielka szansa dla branży hotelarskiej. Hotele to przecież goście, a każdy z gości to inna pasjonująca historia, którą być może warto opowiedzieć w kontekście promowania hotelu.