Hotel Warszawa

Hotel Warszawa – przegląd najlepszych hoteli pod Warszawą

Warszawa jest największym miastem w Polsce, do tego najważniejszym, bo stołecznym. Do stolicy przybywa mnóstwo osób w celach biznesowych, jako, że siedziby wielu znaczących polskich przedsiębiorstw znajdują się właśnie tutaj. Warszawa przyciąga również turystów. Bez względu na cel wizyty, koniecznością staje się wynajęcie pokoju hotelowego. Hotel Warszawa musi spełniać wciąż rosnące oczekiwania turystów. Część z nich woli nocleg w centrum miasta, inni preferują pomieszkiwanie na obrzeżach.

Hotele na obrzeżach/pod miastem a hotele w centrum

Jeśli chodzi o oferowane standardy, hotele skupione wokół stolicy, w żaden sposób nie odbiegają od tych, otwartych w mieście. Oczywiście istnieje szereg małych hotelików, których standardy pozostawiają wiele do życzenia, ale skupmy się na hotelach bardziej popularnych. Hotel Warszawa to zwykle dobrze wyposażony pokój, dodatkowe atrakcje w postaci przykładowego salonu urody, smaczne posiłki, porządek, ład i bezpieczeństwo. Hotel Warszawa to również możliwość szybkiego, sprawnego przemieszczania, jako, że zwykle blisko znajdują się przystanki autobusowe/tramwajowe czy postoje taksówek. To właśnie doskonała lokalizacja jest zaletą wielu warszawskich hoteli, np. położonego w centrum Residence St. Andrew’s Palace.

Najpopularniejsze hotele pod Warszawą

Mimo, iż docelowo turyści chcą zwiedzać zakątki stolicy, wielu z nich decyduje się na nocleg pod miastem. Prawdopodobnie liczą na to, iż cena za pokój w takim miejscu będzie niższa, a zgiełk wokół hotelu znacznie mniejszy. Co do cen i hałasu, różnie to bywa, szczególnie, gdy hotel Warszawa zlokalizowany na obrzeżach miasta cieszy się popularnością równie dużą, jak niejeden ze Śródmieścia. Do najciekawszych hoteli pod Warszawą można zaliczyć:

Narvil Conference & Spa

Czterogwiazdowy hotel, zlokalizowany nad rzeką Narew. Budynek robi wrażenie, ponieważ jest ogromny i bardzo nowoczesny. Wewnątrz znajdują się 332 pokoje, centrum konferencyjne, zaplecze rekreacyjno-rozrywkowe, a w nim takie atrakcje, jak plaża, kręgielnia, centrum spa i restauracja.

Holiday Inn Warszawa Józefów****

Hotel znajduje się w Józefowie – mimo, iż Józefów nie jest częścią stolicy, obiekt łatwo można odnaleźć pod hasłem hotel Warszawa, jako, że znajduje się w niedalekiej odległości od granicy miasta i Lotniska Chopina. Obiekt przynależy do międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group. Udostępnia mieszkańcom szereg atrakcji, do których należą m.in. spa, centrum fitness, basen czy park linowy.

Windsor Palace Hotel & Conference Center****

Budynek znajduje się nad Zalewem Zegrzyńskim, a więc w nieco większej odległości od Warszawy. Jest to nie tylko hotel, ale również kompleks konferencyjny, który charakteryzuje pałacowy przepych i niezwykła elegancja. Budynek otoczony jest rozległym parkiem, a w okolicznościach przyrody oferuje szereg atrakcji, m.in. salę klubową, centrum fitness, spa czy salę zabaw dla dzieci.

Hotel Warszawa, hotele pod Warszawą – podsumowanie

W artykule zostały wymienione zaledwie trzy najpopularniejsze hotele pod Warszawą, choć z łatwością można wymienić jeszcze kilka.  Niewątpliwie na korzyść tych miejsc przemawia otaczająca je przestrzeń, przyroda oraz możliwość dostarczenia turystom atrakcji plenerowych. Hotele zlokalizowane w ścisłym centrum miasta nie zawsze mają fizyczną możliwość rozwinięcia swej działalności o atrakcje typu plaża czy park linowy, bo po prostu nie mają na to miejsca. Na ich korzyść przemawia jednak doskonała lokalizacja.