Imprezy w Warszawie

Największe cykliczne imprezy w Warszawie – wybrane propozycje

Największe cykliczne imprezy w Warszawie to nie lada gratka. Każdy kto wybiera się do Warszawy powinien chociaż raz wziąć udział w organizowanych na jej terenie. Wybór jest przeogromny, bo do dyspozycji mamy wydarzenia sportowe, kulturalne, filmowe i muzyczne, więc z pewnością każdy znajdzie takie, które wpiszą się w jego gusta i oczekiwania. Aby nieco ułatwić Wam wybór, postanowiliśmy stworzyć własną listę „cykliczne imprezy w Warszawie” wartą uwagi. Ranking znajdziecie poniżej, więc życzymy miłego czytania!

 • Run Warsaw – to impreza idealna dla sportowców. Jej zadaniem jest promowanie biegania i zachęcanie do uprawiania tej dyscypliny sportu jak największej rzeszy ludzi. Świetna sprawa, gdy chcemy spróbować swoich sił w zdrowej rywalizacji.
 • Juwenalia – to teoretycznie święto studentów, ale atmosfera tego wydarzenia jest tak świetna, że i inni biorą w nim udział. Podczas Juwenaliów odbywają się ogromna parada, spotkania, imprezy i koncerty, więc sposób na spędzenie wolnego czasu jest naprawdę sporo.
 • Święto Saskiej Kępy – to doroczny festiwal odbywający się na ul. Francuskiej. W jego trakcie mają miejsce występy artystyczne, wystawy i koncerty. To prawdziwa gratka dla miłośników kultury.
 • Noc Muzeów – to ogromna impreza, podczas której można za darmo zwiedzać wybrane muzea, instytucje państwowe i galerie. Oczywiście wejście do obiektów możliwe jest w godzinach nocnych. Dla przybyłych organizowane są liczne atrakcje i pokazy, które nie pozwalają się im nudzić.
 • Transkaukazja – to międzynarodowy festiwal organizowany od 2004 r. W jego trakcie można poznać kulturę Armenii, Gruzji oraz Azerbejdżanu. Świetna opcja dla ciekawych świata i lubiących poznawać odmienne kultury.
 • Wielokulturowe Warszawskie Street Party – cykliczna impreza, podczas której prezentowana jest wielokulturowość stolicy.
 • Ludzie z Kontynentu – to impreza, której celem jest promowanie twórczości artystów wywodzących się z mniejszości narodowych i etnicznych, którzy mieszkają i tworzą swoje dzieła w stolicy. To doskonała okazja, by obejrzeć grafiki, fotografie, posłuchać poezji lub zobaczyć pokazy filmowe i taneczne.
 • Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy – obowiązkowa pozycja na liście osób interesujących się kinematografią. Festiwal odbywa się w październiku. Jego tradycja sięga 1985 r. Można obejrzeć podczas niego nowe polskie produkcje filmowe, ale nie tylko. Wyświetlane są też filmy kina europejskiego i światowego.
 • Lato Filmów – propozycja dla tych, którzy uwielbiają filmy, a w szczególności doceniają je za nietypowe scenariusze. Świetny pomysł na obejrzenie doskonałych jakościowo produkcji polskiego i światowego kina.
 • Koncert Niepodległości – odbywa się co roku 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz na Zamku Królewski (3 maja). Uczestnictwo w nim to doskonała okazja do zapoznania się z polską pieśnią patriotyczną, wojskową i hymniczną. Utwory przeplatane są narracją nakreślającą rys historyczny.
 • Warszawski Międzynarodowy Festiwal Jazzowy – to jedna z największych i najstarszych imprez jazzowych w całej Europie. Fani tego gatunki muzyki nie powinni jej przepuścić!
 • Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Nowa Tradycja” – świetna okazja do poznania muzyki folkowej, nie tylko tej rodzimej, ale i tworzonej przez zagraniczne zespoły.