Koncerty w Warszawie

Najbliższe koncerty w Warszawie

W Warszawie co roku odbywa się mnóstwo świetnych koncertów, które są doskonałą okazją do tego, by móc posłuchać występów ulubionych artystów na żywo. Nie inaczej jest w tym roku. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy mogli podziwiać na warszawskich scenach zarówno gwiazdy światowego formatu jak i artystów niszowych. W związku z tym każdy znajdzie coś dla siebie w przygotowanym repertuarze. Jeśli jesteście ciekawi jakie gwiazdy wystąpią w tym roku w stolicy, to zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

W maju czekają nas jeszcze trzy duże koncerty. 21 maja w warszawskiej Stodole wystąpi Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox, dwa dni później na warszawskim Torwarze będziemy mieli okazję podziwiać Larę Fabian a 30 maja w Stodole zaśpiewa Ghost. Czerwiec z kolei to prawdziwy miesiąc gwiazd. Na Orange Warsaw Festival (3-5 czerwca) wystąpią m.in. tacy artyści jak Lana del Rey, Skunk Anansie, Tom Odell, Die Antwoord, Editors i Skrillex, czeka nas zatem zatrzęsienie gwiazd. W tym samym czasie (3-4 czerwca) na kampusie SGGW będą odbywać się Ursynalia. Wśród zaproszonych gości tej imprezy znajdują się np. Guano Apes, Jelonek, Coma, Bednarek i Farben Lehre. W czerwcu warte uwagi są jeszcze dwa koncerty, które odbędą się niemal pod koniec miesiąca (26.06) – w progresji zaśpiewa Gogol Bordello, a na Stadionie Legii sam Andrea Bocelli.

Jeżeli chodzi o lipiec to jak na razie w Warszawie nie ma zaplanowanych żadnych większych koncertów, jednak na uwagę zasługuje fakt, że 02.07 w Krakowie zagra Black Sabbath, a 03.07 we Wrocławiu będziemy mogli usłyszeć Iron Maiden. W Warszawie natomiast szykuje się świetne widowisko w sierpniu, bo na Stadionie Narodowym wystąpi nie kto inny tylko Rihanna. Jej koncert zaplanowany jest na 06.08. Trzy dni później będziemy mogli także posłuchać na żywo w Stodole Parkway Drive. We wrześniu natomiast szykują się trzy duże koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się na Torwarze 20.09 – wystąpi Zucchero. Dzień później w tym samym miejscu będzie można posłuchać na żywo Nickelback. Z kolei 24.09 w Progresji pojawi się Steel Panther. W październiku, przynajmniej na razie, nie szykuje się zbyt wiele imprez. Jak na razie jedynym wartym uwagi występem jest koncert Placebo, który odbędzie się na Torwarze 29.10.

W listopadzie natomiast szykują się dwa spore koncerty i to dzień po dniu. 16 listopada będziemy mieli przyjemność posłuchać na żywo Brit Floyd, który pojawi się na Torwarze. Natomiast dzień później w Palladium zobaczymy The Lumineers. Jeżeli chodzi o grudzień, to jak na razie nie zaplanowano na niego żadnych koncertów, jednak sytuacja ta może ulec zmianie.

Na sam koniec postanowiliśmy jeszcze wspomnieć o tym, jakie gwiazdy zagrają w Polsce, jednak nie w Warszawie, lecz w innych miastach. W lipcu na Przystanku Woodstock pojawi się Apocalyptica, a 26.07 w Dolinie Charlotty zagra Deep Purple! Natomiast 2 sierpnia na deskach Opery Leśnej w Sopocie zagra Sting, a 08.08 w Dolinie Charlotty będziemy mogli podziwiać na scenie Carlosa Santanę. 27.08 warto się wybrać do Wrocławia, gdzie pojawią się Rammstein oraz Limp Bizkit – ich koncerty to prawdziwa gratka dla fanów mocnego rocka. Wspomnieć trzeba także, że 20 października w Atlas Arenie w Łodzi zagra The Cure.