Letnie kino

Letnie kino w Warszawie

Od kilku lat Warszawa organizuje różne ciekawe i inspirujące wydarzenia związane z kulturą, sportem czy ogólną rozrywką, szczególnie zaobserwować możemy je w lecie. Przy ładnej pogodzie można zrelaksować się w specjalnych miejscach z książkami, znaleźć się na mini plaży, czy wypożyczyć rowery, aby pojeździć specjalnie wyznaczonymi trasami. Bardzo ciekawym pomysłem było również stworzenie letniego kina. Kultura jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy rozejrzeć się, co dzieje się w naszym mieście i wybrać idealną dla siebie opcję.

Dla pasjonatów kina

kinoLetnie kino powstało na Polu Mokotowskim, aby przyciągnąć mieszkańców i turystów do serca miasta. To właśnie tutaj można idealnie, chociaż na chwilę, przenieść się na łono natury, zażyć relaksu, posłuchać śpiewu ptaków i zapomnieć o codzienności. Lato jest świetnym czasem na nadrobienie zaległości kulturalnych, szczególnie związanych z filmoteką. Dzięki letnim seansom można połączyć pasję filmową z odpoczynkiem na łonie natury. Warszawiacy bardzo cenią sobie plenerowe kino letnie tym bardziej że repertuar wypełniają same oscarowe pozycje filmowe. Zarówno wstęp, jak i miejsca na leżakach są bezpłatne, a wielki ekran zapewnia komfort śledzenia poczynań aktorów – zarówno europejskich, jak i hollywoodzkich gwiazd. Seanse rozpoczynają na po zmroku i będą odbywać się całe wakacje.

Repertuar letnich seansów

Letnie kino to przede wszystkim dzieła wybitne i znane koneserom filmowym. Między innymi „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”, „La La Land” czy „Wielkie Piękno”. Wśród współczesnych pozycji zagości wyborny „Angielski Pacjent”, tuż obok uwielbianego przez publiczność filmu „Jak zostać królem”. Cały cykl to idealny czas na spędzenie wieczoru z drugą połową, ale także z ekipą przyjaciół. Co środę Pola Mokotowskie zapraszają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w oscarowym towarzystwie.

Warto śledzić różne inicjatywy, jakie oferują nam polskie miasta. Szczególnie latem organizowane są właśnie seanse w plenerze, ale również wystawy, koncerty czy gry i zabawy dla dzieci. Każdy może znaleźć coś dla siebie zarówno fani sportu, jaki i szeroko pojętej kultury. Wystarczy rozejrzeć się, co ciekawego przygotowało dla nas nasze miejsce zamieszkania, zaapelować do grupy przyjaciół i spędzić niezapominany, wakacyjny czas.