Majówka w Warszawie 2019

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Ci, którzy chcą spędzić go aktywnie, powinni już teraz zaplanować kierunek podróży i rodzaj aktywności. W tym czasie warto wybrać się do Warszawy. Jest to opcja bezpieczna, ponieważ w stolicy Polski nie sposób się nudzić nawet w czasie deszczu. Majówka w Warszawie to możliwość zwiedzenia wielu zabytków i miejsc atrakcyjnych przyrodniczo, ale także wzięcia udziału w uroczystościach patriotycznych.

Weekend majowy w Warszawie

Jeżeli planujemy spędzić w Warszawie długi weekend majowy, powinniśmy wcześniej zarezerwować nocleg w obiekcie hotelowym spełniającym nasze wymagania. Warto zrobić to z wyprzedzeniem, ponieważ prawdopodobnie w pierwszych dniach maja do stolicy przyjedzie wielu turystów i może pojawić się problem z dostępnością najbardziej atrakcyjnych ofert noclegowych.

Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przed podróżą do Warszawy są zmiany w organizacji ruchu. Największe utrudnienia wystąpią 3 maja w związku z huczną paradą wojskową i służb mundurowych na Wisłostradzie.

Defilada 3 maja

Defilada 3 maja to coroczne wydarzenie organizowane z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Ulicami Warszawy uroczyście przemieszczają się wówczas pojazdy Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. W tym roku ranga imprezy zostanie podniesiona, ponieważ Defilada zostanie połączona z obchodami 20-lecia Polski w NATO i 15 rocznicy przystąpienia do Unii Europejskiej. Udział w imprezie weźmie ponad 2000 osób, w tym żołnierze Wojska Polskiego i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, Straży Marszałkowskiej, Służby Więziennej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Majówka 2019 Warszawa – wydarzenia sportowe

3 maja, oprócz Defilady wojskowej, organizowany jest w Warszawie Bieg Konstytucji 3 maja. Miłośnicy biegania mogą wziąć również udział w zawodach organizowanych dzień wcześniej. 2 maja odbywa się bowiem w Warszawie VII Bieg Flagi (w Centrum Olimpijskim Wybrzeże Gdańskie 4).

Kolejną wartą odnotowania imprezą sportową jest spotkanie na Stadionie Narodowym, gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski. Na boisku powalczą Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk.

Majówka w Warszawie – imprezy muzyczne

4 maja na Placu Piłsudskiego odpędzie się koncert „Chórem za Europą”. Na scenie wystąpią m.in. Sound’n’Grace, chór TGD, Gospel Rain, Chór UAM oraz Chór Agaty Steczkowskiej.

Nieco inną propozycję muzyczną stanowi koncert Doroty Rabczewskiej, która 5 maja pojawi się w Teatrze Roma. Koncert będzie miał wyjątkową oprawę muzyczną, ponieważ Doda wystąpi na scenie z orkiestrą. Wzruszenia gwarantowane!