Najciekawsze warszawskie festiwale

Lubisz festiwale? W takim razie ucieszy cię wiadomość, że w Warszawie każdego roku organizuje się ich całkiem sporą ilość. W propozycjach znajdziesz i filmowe, i muzyczne, jak i związane z kulturą żydowską. Jakie warszawskie festiwale są szczególnie warte uwagi i cieszą się największą popularnością? Tego dowiesz się z dalszej części tekstu!

Najpopularniejsze warszawskie festiwale:

  • Orange Warsaw Festiwal – to jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Organizowany od 2008 r. na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Odbywa się latem. Każda z edycji obfituje lub obfitowała w mnóstwo polskich i zagranicznych gwiazd. Do tej pory podczas niego wystąpili m.in. Beyonce, Nelly Furtado, Lana del Ray, Linkin Park, The Offspring, Skunk Anansie.
  • Warsaw Summer Jazz Days – to czterodniowa impreza jazzowa organizowana od 1992 r., zawsze na przełomie czerwca i lipca. Organizuje go Mariusz Adamiak. Promuje współczesną muzykę jazzową. Odbywa się w różnych miejscach m.in. w plenerze i w salach koncertowych.
  • Noc Muzeów – doroczne wydarzenie, w którym przez całą noc można zupełnie za darmo odwiedzać muzea, galerie sztuki czy oglądać spektakle. Nie trzeba się też martwić o dojazd, bo do obiektów kursują autobusy.
  • Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – odbywa się od 2004 r. Jego organizatorem jest Fundacja Shalom. Ma na celu popularyzację kultury żydowskiej. W jego trakcie odbywają się m.in. widowiska i wystawy, wykłady tematyczne, przeróżne warsztaty, spektakle oraz pokazy taneczne i muzyczne. Jeśli chcesz wybrać się na ciekawe warszawskie festiwale, to po prostu nie może cię tam zabraknąć! Tutaj poczytasz więcej o warszawskich festiwalach.
  • Festiwal Komiksowa Warszawa – odbywa się co roku, zazwyczaj w maju. Pierwszy konwent miał miejsce w 2010 r. Obfituje w spotkania z twórcami i wydawcami komiksów, prelekcje i dyskusje. Oczywiście w jego trakcie można nabyć nowe, jak i archiwalne wydania komiksów oraz wziąć udział w interesujących zabawach np. bitwie komiksów.
  • Festiwal Sztuka Ulicy – prezentując warte uwagi warszawskie festiwale nie mogliśmy nie wspomnieć i o nim. To impreza odbywająca się w przestrzeni miejskiej, m.in. na Starówce, w okolicach Pałacu Kultury, Nowego Miasta czy Pól Mokotowskich. Udział w nim może wziąć każdy i to zupełnie za darmo. Jakich rozrywek można spodziewać się w jego trakcie? Oczywiście koncertów, pokazów filmowych czy ulicznych spektakli.