Największe galerie w Warszawie

Największe galerie handlowe w Warszawie

Kilkudniowy wypad do stolicy to doskonała okazja, by wybrać się na zakupy. Warto zaszaleć i udać i zwiedzić największe galerie handlowe w Warszawie, by móc kupić ubrania w markowych butikach czy zażyć mnóstwa innych rozrywek. Nie wiesz, na które z nich się zdecydować? Mamy kilka propozycji, które spełnią Twoje oczekiwania.

Największe galerie handlowe

  1. Galeria Arkadia – pierwsza na naszej liście znajduje się galeria Arkadia funkcjonująca od 2004 r. Na jej terenie znajduje się 230 sklepów, ponad 20 restauracji, w których można zjeść pyszne jedzenia oraz kino Cinema City. Zlokalizowana jest niemal w samym centrum Warszawy (dokładny adres to Al. Jana Pawła II 82), więc bardzo łatwo do niej trafić. Co więcej, przylega do niej ogromny parking, na którym można zostawić 4000 samochodów! To bardzo popularne centrum handlowe, po którym poruszanie się jest niezmiernie łatwe. Rozmieszczenie sklepów również jest przemyślane, więc można łatwo zapamiętać, który z nich gdzie się znajduje. Galeria otwarta jest codziennie od 10.00-22.00, a w niedziele godzinę krócej, bo do 21.00
  2. Galeria Mokotów – to jedna z największych i równie popularnych galerii jak Arkadia. Usytuowana jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Wołoskiej 12. Istnieje od 2000 r., jednak w 2003 r. została mocno rozbudowana, tak że jej powierzchnia zwiększyła się niemal dwukrotnie. Na jej terenie oprócz 240 różnego rodzaju sklepów znajdziemy także kręgielnię, kino oraz centrum zabaw dla maluchów. Można do niej bez problemu dojechać środkami komunikacji miejskiej, a jeśli ktoś zdecyduje się na samochód, to będzie mógł go zostawić na ogromnym, bezpłatnym, przylegającym do niej parkingu, który jest w stanie pomieścić 2600 pojazdów. Galeria jest czynna codziennie, a godziny otwarcia są takie same jak Galerii Arkadia.
  3. Złote Tarasy – to centrum handlowe położone w samym sercu Warszawy, przy ul. Złotej 59. To stosunkowo nowe miejsce, które oferuje ogromny wybór sklepów i lokali rozrywkowych. Zachwyca nietypową architekturą. Warto dodać, że to właśnie tutaj mieści się studio nagraniowe porannego programu śniadaniowego emitowanego przez stację TVN. Galeria otwarta jest codziennie w godzinach 9.00-22.00, a w niedziele 9.00-21.00. Wszyscy klienci mogą skorzystać z podziemnego parkingu, który niestety jest płatny (4 zł za godzinę), niemniej jednak można próbować znaleźć darmowe miejsce parkingowe w jej pobliżu. To modne miejsce gwarantujące mnóstwo świetnej rozrywki.
  4. Blue City – ta galeria swoją popularność zdobyła dopiero kilka lat temu, gdy zdecydowano się zmienić sklepy funkcjonujące na jej terenie. Dopiero wtedy zaczęła przyciągać ogromną ilość zakupowiczów. Nie dość, że zachwyca zróżnicowaną ofertą handlową, to dodatkowo jej architektura jest tak ciekawa, że nie można wokół niej przejść obojętnie. Adres galerii to Al. Jerozolimskie 179. Do Blue City można dostać się samochodem lub komunikacją miejską. Osoby przyjeżdżające autem mogą go zostawić na bezpłatnym parkingu. Oczywiście galeria jest czynna codziennie między 10.00 a 22.00 a w niedziele między 10.00 a 20.00.
  5. Promenada – ostatnia na naszej liście jest Galeria Promenada. Zapewnia ona naprawdę dużo atrakcji. Podzielona jest na trzy części: pasaż wodny, przy którym prosperuje masa salonów mody, butików i sklepów z wyposażeniem wnętrz, dużego i nowoczesnego kina z olbrzymimi ekranami oraz kompleksu z lodowiskiem, które jest czynne przez cały rok. W tym centrum handlowym mogą zrobić zakupy zarówno klienci preferujący popularne sieciowe marki, jak i gustujący w niszowych projektach i ekskluzywnych propozycjach butików. Na terenie Promenady odbywają się również imprezy rozrywkowe i pokazy mody. Obiekt znajduje się przy ul. Ostrobramskiej 75C i otwarty jest codziennie między 10.00-21.00, a w niedziele między 10.00 a 20.00. Naturalnie w jego pobliżu funkcjonuje sporej wielkości parking.