Organizacja przestrzeni – bezpieczny hotel

Nowoczesne hotele

organizacja przestrzeniNowoczesne hotele cechuje kilka podstawowych rzeczy. Chodzi przede wszystkim o to, że takie hotele zapewniają gościom wysoki standard usług (mowa tutaj zatem o faktycznych warunkach panujących w hotelu, w pokoju, ale także w hotelowej restauracji), a także o fakt, że w takich współczesnych hotelach mamy szereg wyjątkowych atrakcji z których możemy skorzystać w zasadzie w każdej chwili. Mowa tutaj przede wszystkim o takich atrakcjach jak: basen, siłownia, sala fitness, salon spa, gabinety masażu, kręgle, kasyno, pokój gier i wiele innych.

Mimo, że atrakcje w nowoczesnych hotelach zdają się dominować i przyćmiewać inne aspekty nie należy zapominać o podstawach do jakich niewątpliwie należy organizacja przestrzeni. Choć na pierwszy rzut oka ten zwrot może brzmieć nieco groźnie wcale taki nie jest. Organizacja przestrzeni w hotelach i innych tego typu miejscach to bardzo ważny element, który faktycznie wpływa na to jak się czujemy. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie związane z tym jak wygląda nasz pokój hotelowy, czy nas nie przytłacza, czy ściany nie są dominujące z powodu zbyt małych okien i wiele innych tego typu spraw.

Organizacja przestrzeni

Od razu widać zatem, że organizacja przestrzeni to z jednej strony sprawa dosyć prosta, a  z drugiej nieco bardziej skomplikowana. Wynika to głównie z faktu, że w prosty sposób można naprawdę bardzo dużo zmienić. W przypadku pokojów hotelowych organizacja przestrzeni odnosi się z jednej strony do ich kształtu, wymiarów i układu. Mowa tutaj o rozmieszczeniu okien i ewentualnego balkonu i tarasu, a także o ich dokładnych wymiarach. W przypadku układu pokoju chodzi głównie o lokalizację łazienki, a  także układ mebli.stolik nocny

Z jednej strony taka organizacja przestrzeni jest prosta. Wystarczy tylko wszystko dokładnie rozplanować czy rozrysować. Z drugiej strony jednak wcale nie jest łatwo tak zaprojektować przestrzeń, aby faktycznie była nowoczesna i spełniała oczekiwania gości. Niestety bardzo łatwo można popełnić duży błąd. Wystarczy się tylko zastanowić nad tym, że organizacja przestrzeni musi być dostosowana do sposobu w jaki postrzegamy świat. Okna muszą mieć odpowiednie wymiary tak aby nie były zbyt małe i cały pokój nie był po prostu ciemny i przytłaczający. Ale okna nie mogą też być zbyt duże, zwłaszcza jeśli mowa o hotelach, które nie mają pokojów wychodzących na piękną scenerię na zewnątrz.

Wszystko musi zachować umiar i odpowiednie proporcje jeśli faktycznie chcemy, aby takie wnętrza przyciągały uwagę i stwarzały miłą atmosferę.