Przegląd najlepszych cukierni w Warszawie

Dziś będzie coś dla fanów słodkości. W stolicy można znaleźć mnóstwo kawiarni i cukierni serwujących przepyszne desery, ciasta i ciasteczka, jednak niektóre z nich są naprawdę godne polecenia i będąc w Warszawie musicie koniecznie do nich zajrzeć. O których z nich mowa? Przygotowaliśmy własny ranking, który znajdziecie poniżej.

  1. Lukullus – to pozycja obowiązkowa na mapie warszawskich cukierni. Oferowane tam słodycze są przepyszne i robione z naturalnych oraz najlepszych jakościowo produktów. Zachwycają nie tylko swoim smakiem, ale i wyglądem. Każde z nich to małe dzieło sztuki, które cieszy oko i powoduje, że żal je zjeść. W ich ofercie pojawia się m.in. różane ciastko, które niestety nie jest stałą pozycją w menu, więc jego miłośnicy powinni się zaopatrzyć w spory jego zapas, jeśli uda im się akurat na niego trafić. Lokal został założony przez Jana Dynowskiego w 1946 r. Cukiernie Lukullus znajdziecie w kilku miejscach: na rogu ul. Francuskiej i Walecznych, przy ul. Mokotowskiej 52A oraz w galeriach handlowych: CH Arkadia, Złote Tarasy, Promenada. Więcej informacji o tej cukierni znajdziecie na stronie cukiernialukullus.pl.
  2. Odette – to cukiernia wyznaczająca w Polsce nowe trendy, mimo że na Zachodzie są one już standardem. Najcharakterystyczniejszą cechą tamtejszych wyrobów jest nietypowe łączenie smaków, które zadowolą najwybredniejszego smakosza. Wybór ciastek, który oferuje i ich nieziemski smak stanowią jej najlepszą reklamę. Jednym z największych hitów jest ptyś pistacjowy, którego po prostu nie można sobie odmówić, gdy zawitamy w progi tego lokalu. Oczywiście wszystkie słodycze robione są z najwyższej jakości i w pełni naturalnych składników, dzięki czemu ich smak jest tak niepowtarzalny. Odette istnieje od 2015 r. i zlokalizowana jest w dwóch miejscach: przy ul. Górskiego 6 oraz ul. Twardej 2/4.
  3. Słodki – to cukiernia, której właścicielką jest Magda Gessler. Ceny ciastek może nie należą do najniższych, ale są one tak pyszne, że warto za nie dać każdą złotówkę. Wszystkie robione są przy użyciu masła, więc osoby na diecie lepiej niech do niej nie wchodzą. Smak, świeżość i jakość – bez zastrzeżeń. Tych, którzy chcą do niej zajrzeć informuję, że znajdziecie ją przy ul. Mokotowskiej 45.
  4. Kozak – na pierwszy rzut oka lokal wygląda jak zwykła cukiernia, ciastka niczym szczególnym się nie wyróżniają, ale jak ich już spróbujecie to na pewno zapragniecie tu powrócić po raz kolejny. W menu można znaleźć standardowe desery i ciasta, a nawet pączki, które tak na marginesie, także są obłędnie smaczne. Ceny raczej przystępne, więc zakupy nie uszczuplą wyraźnie portfela, a przyjemność z jedzenia będzie ogromna. Cukiernia „Kozak” znajduje się przy ul. Walcowniczej 50.
  5. Blikle – to cukiernia, której tradycja sięga 1869 r. Zapewnia ogromny wybór różnego rodzaju słodyczy, począwszy od wyszukanych deserów, po tradycyjne ciasta i ciastka. To klimatyczne miejsce, które pachnie masłem, czekoladą, owocami i świeżo wypieczonym biszkoptem. Ceny utrzymują się na umiarkowanym poziomie, jakość produktów jest wyśmienita, więc nie ma się czemu dziwić, że ruch w lokalu jest ogromny. Będąc w Warszawie koniecznie musicie do niej zajrzeć. Zlokalizowana jest przy ul. Nowy Świat 33.