Przeprowadzka do stolicy

Przeprowadzka do stolicy – czy warto?

Planujesz przenieść się do dużego miasta i zdecydowałeś się właśnie na Warszawę? Zastanawiasz się jednak, czy to opłacalne posunięcie i czy rzeczywiście warunki, jakie stwarza to miasto są tak dobre, jak się o tym mówi. Czy przeprowadzka do stolicy to dobre posunięcie i z jakich powodów warto to uczynić? Już wyjaśniamy!

Przeprowadzka do stolicy a przemawiające za nią korzyści

  1. Lepsze perspektywy – duże miasta oferują lepsze warunki do życia i rozwoju kariery. Jeżeli posiada się doświadczenie poparte kwalifikacjami i ciągłą obecnością w branży, to o zatrudnienie w dobrej firmie naprawdę nie trudno. Oczywiście za tym idą też wysokie zarobki i satysfakcja z samorozwoju.
  2. Większe szanse na znalezienie pracy – oczywiście przeprowadzka do stolicy gwarantuje więcej potencjalnych możliwości znalezienia pracy. W dużych miastach siedziby swoich firm mają duże przedsiębiorstwa i koncerny. Poza tym cały czas powstają nowe oddziały i zakłady pracy. Dla osób, które mieszkały w małym miasteczku lub na wsi to właśnie tutaj otwierają się nowe perspektywy.
  3. Wyższe zarobki – o tym, że w dużych miastach zarabia się więcej, wiedzą chyba wszyscy. Oczywiście koszty utrzymania też są dość wysokie, ale nie aż tak, jak to się nieraz przedstawia. Owszem za czynsz czy za zakupy trzeba zapłacić więcej, ale przy wyższej pensji nie jest to aż tak odczuwalne.
  4. Dobra komunikacja miejska – wbrew pozorom warszawskie połączenia komunikacyjne są naprawdę dobre. Autobusem czy tramwajem można się dostać niemal wszędzie. Kursują także pociągi i metro, więc można w zupełności zrezygnować z poruszania się po mieście samochodem.
  5. Większy dostęp do rozrywki – przeprowadzka do stolicy to szansa na udział w wielu wydarzeniach kulturalnych. Nie dość, że w mieście funkcjonuje mnóstwo muzeów, teatrów i galerii sztuki, to na dodatek odbywają się cykliczne imprezy i festiwale. Poza tym na Stadionie Narodowym dają koncerty gwiazdy światowego formatu.
  6. Prestiżowe uczelnie – to właśnie w Warszawie funkcjonują najlepsze, najstarsze i najbardziej prestiżowe uczelnie wyższe w Polsce. Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska – to uczelnie z tradycjami, które oferują kształcenie na naprawdę wysokim poziomie.