Sezon niski – na co zwrócić uwagę

Sezon niski – kiedy

Sezon niski w hoteluSezon niski to czas kiedy w hotelach i innych miejscach zamiera ruch i jest coraz mniej gości. Nagle okazuje się, że nie ma rezerwacji, jest mniej zapytań i generalnie spada ilość zajęć. Oczywiście to czy faktycznie dojdzie do takiej sytuacji będzie tutaj tak naprawdę zależeć od bardzo wielu czynników, między innymi lokalizacji hotelu, natężenia ruchu turystycznego w danym okresie, sytuacji gospodarczo ekonomicznej czy tez cen. Sezon niski to dla niektórych hoteli prawdziwa zmora kiedy nie mogą faktycznie liczyć na jakiekolwiek zapytania i zarobek, dal innych jednak jest po prostu okazją do przyciągnięcia innych gości.

Sezon niski nie dla wszystkich hoteli będzie jednak oznaczał to samo. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wszystko zależy od lokalizacji. W lokalizacjach typowo turystycznych takich jak na przykład kurorty nadmorskie po sezonie letnim faktycznie następuje bardzo szybko sezon niski, nie ma ruchu i turystów jest bardzo niewiele. Natomiast w innych miejscach, które nie są już w tak oczywisty sposób zależne od tego jakie jest natężenie pod względem ilości turystów jasne rozgraniczenie pomiędzy sezonami nie jest już wcale takie oczywiste. Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacjach w dużych miastach, które mogą w zasadzie liczyć faktycznie na ciągły ruch. Jak natomiast w takim sezonie niskim mogą skorzystać turyści i osoby szukające noclegu?

Dodatkowe promocje i zniżki

Jeśli chodzi o turystów to tak naprawdę warto się poważnie zastanowić jaki jest ich cel podróżowania. Na przykład jeśli sami lubimy zwiedzać różne miejsca być może warto się tutaj zastanowić nad tym w jaki sposób można podróżować taniej, ale także po prostu przyjemniej. Będzie tutaj głównie mowa o tym, że podróżowanie może mieć po prostu wiele stron. Z jednej strony może na przykład chodzić o to aby podróżować tanim kosztem, wtedy sprawdzi się tutaj podróżowanie w wyżej opisanym sezonie niskim. Jeśli zależy nam właśnie na kosztach warto dokładnie sprawdzić kiedy i gdzie rozpoczyna się sezon niski. Sezon niski nie jest wszędzie w tym samym okresie, nie zawsze też musi oznaczać dużą redukcję kosztów.

Sezonowe obniżki w tym tak zwanym sezonie niskim najczęściej będą bowiem dotyczyły hoteli, które znajdują się w miejscach typowo turystycznych, a więc takich w których mamy bardzo wielu turystów w tak zwanym sezonie, a  bardzo mało w innych okresach, do tego stopnia, że wtedy tylko naprawdę niskie ceny i dodatkowe posezonowe promocje mogą ich faktycznie przyciągnąć. Planując swoje wakacje warto wziąć zatem pod uwagę informacje o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu.