Warsaw Perk

Warsaw Perk, czyli kawiarnia w stylu Przyjaciół

Chyba każdy zna serial Przyjaciele i widział chociaż jeden jego odcinek. To produkcja filmowa, którą w Stanach Zjednoczonych emitowano przez 10 lat. Do teraz cieszy się niesłabnącą popularnością i inspiruje do realizowania ciekawych projektów. Jednym z nich jest właśnie kawiarnia Warsaw Perk, którą stworzono na wzór miejsca spotkań tytułowych przyjaciół. Chcecie dowiedzieć się o niej nieco więcej? W takim razie zapraszamy do czytania dalej.

Warsaw Perk to już druga w stolicy kawiarnia, nawiązująca swoim wyglądem do lokalu, w którym spotykali się bohaterowie serialu. Znajduje się na Muranowie, a dokładniej mówiąc przy ulicy Andersa 18. Jej pomysłodawczynią i właścicielką jest Monika Adamiak, której zależało na tym, by stworzyć przytulne miejsce spotkań przy kawie i jednocześnie przemycić do polskich warunków nieco amerykańskiego klimatu. Niestety koszty pełnego odzwierciedlenia serialowej rzeczywistości (głównie związane z licencją) byłyby ogromne, dlatego zdecydowano się nie kopiować jej w całości, a jedynie zadbać o kluczowe elementy. Oczywiście jednym z nich jest osławiona i przez wszystkich dobrze znana pomarańczowa kanapa. Oprócz niej w lokalu znajdą się: zielony fotel oraz gitara, stanowiąca nieodłączny element wizerunku Phoebe. Wnętrze jest bardzo przytulne, co osiągnięto przez zastosowanie ciepłej kolorystyki. W lokalu mają się odbywać koncerty, również początkujących kapel.

O czym jeszcze warto wspomnieć? O menu. Ono także nawiązuje do tego serialowego. W karcie pojawiają się słodkości dla łasuchów, wytrawne tarty dla osób gustujących w nieco innych smakach oraz śniadaniowe kanapki. Wszystko przepysznie smakuje i przyrządzane jest z wysokiej jakości produktów, pozyskiwanych od sprawdzonych dostawców. Warto dodać jeszcze kilka słów o logo, bo jego wygląd nawiązuje zarówno do serialu, jak i samej stolicy. Ma kształt filiżanki kawy, nad którą unosi się para, przypominająca swoim wyglądem Pałac Kultury i Nauki. Jeżeli zaś chodzi o barwy, to zdecydowano się na połączenie kolorów: białego, zielonego i czerwonego.