Wesele w hotelu

Wesele w hotelu – wady i zalety

Niegdyś wesela organizowano w ogromnych namiotach i remizach. Współczesne remizy mogą poszczycić się pięknymi salami, przeznaczonymi do przyjęcia znacznej liczby gości, a mimo to przyszli nowożeńcy zdecydowanie preferują sale weselne. Istnieje szereg lokali, zajmujących się wyłącznie obsługą imprez – nie tylko wesel, ale i chrzcin, obiadu komunijnego, osiemnastek, jubileuszy. Wesela organizują także hotele. Ale czy warto zdecydować się na wesele w hotelu?

Wesele w hotelu – zalety

Hotele zwykle dysponują przestronnymi, niezwykle eleganckimi salami. Mimo najszczerszych chęci nie udekorujemy tak ładnie remizy. Ponadto ogromną zaletą organizacji wesela w hotelu jest możliwość rezerwacji pokoi. To świetnie rozwiązanie w przypadku, gdy na wesele zostają zaproszeni goście z odległych zakątków Polski i świata. Nie ma potrzeby szukania noclegu w innych miejscach, bo goście mogą odpocząć na miejscu, zjeść śniadanie i dopiero wyruszyć w drogę do domu.

Pokoje przydają się także, gdy na uroczystości pojawiają się dzieci. Nie wszystkie są w stanie przetrwać całą noc i zwyczajnie muszą być położone do łóżka. To dobra rozwiązanie, gdyż rodzice nie muszą rezygnować z uczestnictwa w imprezie, ani też odwozić dziecka do domu.

Hotele dysponują również specjalnymi apartamentami dla nowożeńców, w których można bezpiecznie przechować prezenty i pozostać po zakończeniu wesela. Odważni mogą wymknąć się już w trakcie trwania imprezy.

Równie istotne jest menu weselne. Restauracje hotelowe cały czas wydają posiłki i przygotowują nowe potrawy, dlatego ich menu jest bardzo rozbudowane, a pracownicy restauracji doświadczeni. W razie problemów można liczyć na ich natychmiastowa pomoc.

Wesele w hotelu – wady

Niekiedy zdarza się tak, że hotel jednocześnie organizuje kilka imprez. Nie wszystkim gościom to odpowiada. Co prawda imprezy są całkowicie osobne i goście nie powinni się „mieszać”, mimo to do takich sytuacji może dochodzić. Niepożądana jest również obecność gości hotelowych. Mimo, że impreza weselna jest imprezą zamkniętą, może się zdarzyć, że goście hotelowi będą śledzili przebieg uroczystości.